Henkilön kuvaa klikkaamalla saa lisätietoa asiantuntijasta.

Henkilöstö

Markus Lahtinen

toimitusjohtaja

kauppatieteiden tohtori
050 491 3842
e-mail: markus.lahtinen@ptt.fi
Lisää tietoa

Minna Virkkunen

talous- ja hallintopäällikkö

kauppatieteiden maisteri
040 358 1938
e-mail: minna.virkkunen@ptt.fi
Lisää tietoa

Annika Hietala

henkilöstöpäällikkö

filosofian maisteri, tradenomi, HSO
+358 40 164 7999
e-mail: annika.hietala(a)ptt.fi
Lisää tietoa

Päivi Vahlberg

talous- ja HR-koordinaattori


040 164 8154
e-mail: paivi.vahlberg@ptt.fi
Lisää tietoa

Kimmo Mäkilä

viestintäpäällikkö

filosofian tohtori
040 358 0222
e-mail: kimmo.makila(at)ptt.fi
twitter: @kimmomac
Lisää tietoa

Juuso Heinämäki

viestintäsuunnittelija

valtiotieteiden maisteri
040 688 5576
e-mail: juuso.heinamaki@ptt.fi
Lisää tietoa

Jouni Karlsson

järjestelmäasiantuntija


044 275 0527
e-mail: jouni.karlsson(at)ptt.fi
Lisää tietoa

KANSANTALOUDEN TUTKIMUSRYHMÄ

Olli-Pekka Ruuskanen

tutkimusjohtaja

dosentti, kauppatieteiden tohtori
040 641 5732
e-mail: olli-pekka.ruuskanen(at)ptt.fi
twitter: @opruuskanen
Lisää tietoa

Janne Huovari

ennustepäällikkö

yhteiskuntatieteiden maisteri
040 164 8141
e-mail: janne.huovari(at)ptt.fi
twitter: @jhuovari
Lisää tietoa

Henna Busk

vanhempi ekonomisti

kauppatieteiden tohtori
040 164 8136
e-mail: henna.busk(at)ptt.fi
twitter: @hennabusk
Lisää tietoa

Mats Godenhielm

vanhempi ekonomisti

valtiotieteiden tohtori
040 835 4033
e-mail: mats.godenhielm@ptt.fi
twitter: @matsgod
Lisää tietoa

Antti Raukola

ekonomisti

kauppatieteiden kandidaatti
0408674926
e-mail: antti.raukola@ptt.fi
twitter: @ARaukola
Lisää tietoa

Juho Alasalmi

ekonomisti

kauppatieteiden maisteri

e-mail: juho.alasalmi@ptt.fi
Lisää tietoa

Veera Holappa

ekonomisti

kauppatieteiden maisteri
040 631 7217
e-mail: veera.holappa(at)ptt.fi
twitter: @veeraholappa
Lisää tietoa

Saara Vaahtoniemi

ekonomisti

kauppatieteiden maisteri
040 637 5591
e-mail: saara.vaahtoniemi@ptt.fi
twitter: @SVaahtoniemi
Lisää tietoa

Tuuli Reko

ekonomisti

kauppatieteiden kandidaatti
040 729 8448
e-mail: tuuli.reko@ptt.fi
twitter: @TuuliReko
Lisää tietoa

Peetu Keskinen

ekonomisti (opintovapaalla)

kauppatieteiden maisteri
040 164 8078
e-mail: peetu.keskinen@ptt.fi
twitter: @KeskisenPeetu
Lisää tietoa

MAA -JA ELINTARVIKETALOUDEN TUTKIMUSRYHMÄ

Sari Forsman-Hugg

tutkimusjohtaja

elintarviketieteiden tohtori (ETT)
0400 639 450
e-mail: sari.forsman-hugg@ptt.fi
twitter: @forsmanhugg
Lisää tietoa

Päivi Kujala

vanhempi maatalousekonomisti

hallintotieteiden tohtori, maatalous- ja metsätieteiden maisteri, agronomi
040 194 5184
e-mail: paivi.kujala@ptt.fi
Lisää tietoa

Juuso Aalto-Setälä

maatalousekonomisti

maatalous- ja metsätieteiden maisteri
040 126 2077
e-mail: juuso.aalto-setala@ptt.fi
Lisää tietoa

Kirsi Noro

liiketaloustutkija

kauppatieteiden maisteri
040 164 8369
e-mail: kirsi.noro(at)ptt.fi
Lisää tietoa

Raija Heimonen

liiketaloustutkija

valtiotieteiden maisteri
040 164 8067
e-mail: raija.heimonen(at)ptt.fi
twitter: @raija_heimonen
Lisää tietoa

Jonna Hänninen

tutkija

filosofian maisteri
0401596037
e-mail: jonna.hanninen@ptt.fi
Lisää tietoa

Pekka Kinnunen

maatalousekonomisti

diplomi-insinööri
0401545943
e-mail: pekka.kinnunen@ptt.fi
Lisää tietoa

Heini Lehtosalo

maatalousekonomisti (virkavapaalla)

maatalous -ja metsätieteiden maisteri

e-mail: heini.lehtosalo(at)ptt.fi
twitter: @heinilehtosalo
Lisää tietoa

METSÄALAN TUTKIMUSRYHMÄ

Paula Horne

tutkimusjohtaja

ympäristö- ja luonnonvarataloustieteen maisteri
040 592 6820
e-mail: paula.horne(at)ptt.fi
twitter: @hornepaula
Lisää tietoa

Jani Laturi

vanhempi metsäekonomisti

maatalous- ja metsätieteiden tohtori
040 547 4354
e-mail: jani.laturi@ptt.fi
Lisää tietoa

Marjo Maidell

metsäekonomisti

maatalous- ja metsätieteiden maisteri
040 164 8139
e-mail: marjo.maidell@ptt.fi
Lisää tietoa

Matti Valonen

metsäekonomisti

maatalous- ja metsätieteiden maisteri
040 164 8151
e-mail: matti.valonen(at)ptt.fi
Lisää tietoa

Maurizio Sajeva

vanhempi tutkija

PhD, Sustainability and Governance
050 551 9125
e-mail: maurizio.sajeva(at)ptt.fi
Lisää tietoa

Olli Korhonen

metsäekonomisti

maatalous- ja metsätieteiden kandidaatti

e-mail: olli.korhonen@ptt.fi
Lisää tietoa

Laura Aalto

metsäekonomisti

maatalous- ja metsätaloustieteiden kandidaatti
040 184 9590
e-mail: laura.aalto@ptt.fi
Lisää tietoa